8 powodów, żeby odwiedzić Terrasini – małą Sycylię

Około 25 km od Palermo, jadąc w stronę Trapani znajduje się miasteczko Terrasini. 12 000 mieszkańców, wąskie uliczki i niezapomniany klimat. W drodze z lub do Palermo warto przystanąć, wysiąść z autobusu i zanurzyć się w świat dzikiej Sycylii, wciśniętej pomiędzy surowe góry a grzywy fal.

Dlaczego warto?

  1. W miasteczku jest mało turystów. Wakacje spędza tam wielu Włochów, mających swoje domy i mieszkania wypoczynkowe, ale przez cały rok zachowany jest „naturalny” klimat miasteczka.

bti

  1. Wspaniały widok na Zatokę Castellamare z sympatyczną plażą rozciągającą się u podnóża klifu.

bti

  1. Poranna kawa nigdzie tak nie smakuje, jak w małych sycylijskich miasteczkach.

caffe

  1. Groty w okolicach klifów Terrasini zamieszkane były już w czasach prehistorycznych. W wielu z nich zachowały się ślady obecności naszych praprzodków.
  1. Zbiory muzeum zlokalizowanego w Palazzo D’Aumale – budynku stanowiącym kwintesencję południowego klimatu.

bti

  1. Widok z okolic Torre di Capo Rama, XV wiecznej budowli, która stanowiła jedno z ogniw systemu ostrzegania przed najazdami pirackimi. Równie warto odwiedzić Torre Alba. Wieża zachowana jest w lepszym stanie i gwarantuje niemniej ciekawy widok.

bti

  1. W katedrze Terrasini odbywają się śluby i lokalne uroczystości. Jeżeli uda się na nie trafić gwarantują niezapomniany klimat mafijnych procesji z podstawionymi autami rodem z lat pięćdziesiątych.

bti

  1. W jednej z knajp (najlepiej tych małych, w pobliżu zatoki a nie głównych placów miasta), obowiązkowo należy spróbować Pasta con le sarde i Pasta alla Norma. Ten smak Sycylii, z dodatkiem lampki lokalnego wina albo z kilkoma łyżeczkami granity na deser gwarantuje rozkosz podniebienia. Do tego cząstka pomarańczy, która wyrosła kilkaset metrów stąd – niebo w gębie.

bti

Reklamy

2 uwagi do wpisu “8 powodów, żeby odwiedzić Terrasini – małą Sycylię

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s