Tani weekend we Włoszech, to proste!

Do Włoch i po Włoszech można podróżować naprawdę tanio. Na własną rękę bez problemu zorganizujemy wyjazd w niższej cenie od tych z biurami podróży. Opłaci się szczególnie poza sezonem. Niezwiązani planem zwiedzania, decydujący  o terminie i długości pobytu jesteśmy prawdziwymi panami swojego wyjazdu.

bti

Dojazd

Kupując bilet lotniczy z wyprzedzeniem, poza sezonem, można trafić na prawdziwe okazje. Za przelot w dwie strony na przykład na trasie Katowice – Bolonia – Katowice, Warszawa – Rzym – Warszawa lub Warszawa – Mediolan – Warszawa zapłacimy nawet mniej niż 100 zł. To wspaniała możliwość, zdecydowanie tańsza od podróży koleją czy autokarem. Cena przelotu jest konkurencyjna nawet z większością ofert prywatnych przejazdów samochodem typu BlaBlaCar.

Samochód i inne środki lokomocji po Włoszech

Przed podróżą możemy zarezerwować samochód na jednej z wielu internetowych platform. Dzięki temu zaoszczędzimy nawet 70% standardowej ceny. Jeżeli dobrze poszukamy za dobę zapłacimy ok. 70 zł. Warto się nad tym zastanowić szczególnie, kiedy zarezerwowaliśmy nocleg poza głównymi ośrodkami.

Jeżeli planujemy pobyt w obrębie głównych miast, komunikacja publiczna powinna być wystarczająca. W takim wypadku dobrze jest sprawdzić połączenia autokarowe (najwięksi przewoźnicy to Sena, Baltour i MarinoBus) i kolejowe (http://www.trenitalia.com/). Na stronie znajdują się często promocje i rabaty.

flickr: Traumlichtfabrik

Nocleg

Nocleg najlepiej zarezerwować na jednej z wielu platform internetowych. Mamy wtedy możliwość zapoznania sie z jego oceną przez wcześniejszych gości, dokładnego namierzenia na mapie i zaplanowania dojazdu.

http://www.booking.com/

http://www.hotelscombined.pl/

http://www.trivago.pl/

Pamiętajmy także o możliwościach http://www.couchsurfing.com/, gdzie znajdziemy użytkowników oferujących bezpłatny nocleg we własnym domu czy mieszkaniu.

We Włoszech w zależności od regionu jest mniej lub więcej pensjonatów i kwater. Najłatwiej znajdziemy w  nich nocleg na obrzeżach największych miast i wzdłuż wybrzeża. Dobrą cenę gwarantują też „noclegownie”, w których można przespać się najtańszym kosztem. Wadą jest hurtowy sposób lokowania gości – w często kilkunastoosobowych pokojach.

Jeszcze jedną z możliwości są tzw. domy pielgrzyma. Ich specyfiką jest konieczność przestrzegania pewnych reguł zakonnych…

San Giovanni

Wyżywienie

Zakupy warto robić we Włoskich sieciówkach. W wielu motelach i pensjonatach mamy możliwość skorzystania z mikrofalówki czy kuchenki. Pozwoli to zaoszczędzić na stołowaniu się w restauracjach i trattoriach (w menu zwracajmy szczególną uwagę na oddzielna opłatę coperto i servizio).

Najpopularniejsze markety we Włoszech to Conad, Billa i Pam. Ceny w nich to odpowiednio (w przybliżeniu):

bułka – 0,20 euro

cukier – 1 euro (1 kg)

jogurt (mały) – 0,70 euro

makaron – 0,70 euro

napój – 0,50 euro (1 l)

ocet balsamiczny – 3 euro

papierosy – 4,50 – 5 euro

passata – 1 euro (750 ml)

piwo – 0,50 euro (mała puszka, 0,70-1 euro (duża)

ryż – 0,80 euro

ser żółty – 10 euro (kg)

sok – 1,20 euro (1 l)

wino – 1,20 – 5 euro (750 ml)

woda – 0,50 euro (1,5 l)

bti

W restauracji zapłacimy odpowiednio za:

lasagne od 4 euro

piwo od 3 euro

pizzę od 4 euro

spaghetti od 5 euro

wodę od 1 euro

Weekend w Mediolanie można naprawdę spędzić za 300 zł. Marzenia trzeba spełniać!

3 uwagi do wpisu “Tani weekend we Włoszech, to proste!

  1. Wielkie dzięki. W sumie nie wierzyłem, że można tak tanio spędzić czas we Włoszech, dopóki nie użyłem twoich rad i się tam nie wybrałem. Wyszło mnie 450zł 🙂 Pozdrawiam i dzięki!

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s