5 punktów, jak wynająć willę we Włoszech

1. W pierwszej kolejności należy przemyśleć, czy wynajęcie włoskiej willi na pewno nam odpowiada. Czy nie wolimy spędzić urlopu w hotelu, gdzie mamy codziennie sprzątane, zazwyczaj gotowane, a i położenie jest dogodne.

W willi nie będziemy mieli organizatora wycieczek, animatorów dla dzieci ani sklepiku z pamiątkami.

Jednakże spędzając wakacje poza hotelem, sami wybieramy towarzystwo (są wille do wynajęcia już dla 4 osób), nie musimy się użerać z innymi gośćmi, gwarantujemy sobie (jeśli tylko tego chcemy) ciszę, spokój i wolność.

bti

2. Zastanówmy się z kim jedziemy. Jak wspomniano wyżej, istnieją już wille dla czterech osób, ale te najpopularniejsze najdogodniej jest wynająć w grupie 6-10 osobowej. Pamiętajmy, że wraz z ilością osób lepiej rozkłada się cena, a oferta bywa bardziej komfortowa – np. otrzymamy większy basen, większe pokoje czy rozleglejszy prywatny teren.

Większa grupa to jednak większa możliwość konfliktów, które mogą nam zepsuć wyjazd. Poza tym wybór miejsca dogodnego dla 10 osób jest trudniejszy niż dla czwórki.

3. Przystępując do wyboru konkretnej willi z bogatej oferty stron internetowych czy agencji powinniśmy zastanowić się nad kilkoma kwestiami. Najważniejszą jest miejsce. Toskania? A może Liguria? Dlaczego nie Emilia Romania?

W tym momencie musimy dokonać skonkretyzowania naszych planów. Czy nastawiamy się na bliskość morza, zabytków lub konkretnego miejsca? Nie możemy zapominać, że do naszej willi będziemy musieli dojechać. Stąd kolejne pytania. Czy lecimy samolotem i wynajmujemy auto. A może chcemy całą podróż odbyć samochodem?

Na google view i w przewodnikach możemy ocenić jak wygląda konkretna okolica. Warto się posiłkować opiniami znajomych czy umieszczanymi w internecie.

Cały ten punkt będzie można pominąć, jeżeli planujemy wynajęcie willi na podstawie ogłoszenia, które zobaczymy z trasy. Widząc w czasie podróży tablicę z wielkim napisem: Appartamenti in affitto / Casa vacanze możemy śmiało zwalniać i osobiście decydować, czy wszystko nam odpowiada.

bti

4. Wybierając konkretna willę powinniśmy zastanowić się nad kwestią gastronomiczną. Czasami istnieje możliwość wynajęcia apartamentów z kucharzem lub w pobliżu domostwa wynajmujących, którzy ugoszczą nas na posiłki i poczęstują domowymi wyrobami.

Pamiętajmy, że np. w Toskanii od najbliższego sklepu / restauracji może nas dzielić wiele kilometrów.

5. Szczegóły. Diabeł tkwi w szczegółach. Wynajmując willę powinniśmy skupić się na drobnostkach, które mogłyby nam przeszkadzać podczas pobytu. Najlepiej jest zrobić sobie listę. Uwzględnijmy na niej m. in. obecność / sprawność klimatyzacji, ogrzewanie w miesiącach pozasezonowych, filtrowanie wody w basenie, ilość łazienek i toalet, a zimą (w rejonach górskich) sposób i terminowość odśnieżania.

bti

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s