10 punktów by zaliczyć Mediolan

Jak najbardziej wspierając „slow traveling” z przekory, ale i wiedząc o podróżujących i zwiedzających szybko, dodajemy niniejszy poradnik. Wysiadając na Stazione Centrale w Mediolanie, musimy być przygotowani na prostą, kilkukilometrową trasę, wzdłuż której zobaczymy większość czołowych atrakcji miasta.

 1. Po pierwsze odwróć się!

bti

Fasada dworca kolejowego robi wrażenie. Jest to jedna z największych stacji w Europie. Obsługuje ponad 300 000 pasażerów dziennie!

 1. Po drugie idź prosto i nie zatrzymuj się przez najbliższe kilkaset metrów. Miniesz szklane domy, u wejścia których śpią owinięci w koce bezdomni.

 bti

 1. Wsłuchując się w dudnienie metra pod stopami miniesz kilka parków i skwerów. Wreszcie dotrzesz do Via Monte Napoleone – uliczki słynnej z luksusowych butików.

 bti

 1. Po prawej stronie ujrzysz klasycystyczny, niezbyt potężny budynek z krótkimi arkadami. Oto La Scala – najsłynniejsza opera świata.

 bti

 1. Piazza della Scala to początek tego Mediolanu, o którym najczęściej mówi się w podręcznikach. Zanurzysz się w podcienie Gallerii Vittorio Emanuele II.

 bti

 1. Kiedy nasycisz wzrok jednym z najbardziej eleganckich fragmentów świata, odwrócisz się od wystaw Chanel, Prady i Gucciego przygotuj się na szok.

 bti

Tak, oto wyszedłeś na Piazza del Duomo i spoglądasz na największą katedrę katolicką.

 1. Idź ulicą wzdłuż osi katedra, pomnik Wiktora Emanuela II. Wkroczysz na Piazza Mercanti i podążysz szlakiem średniowiecznej dzielnicy handlowej.

 bti

 1. Majacząca w oddali budowla to mediolański Zamek Sforzów. W znacznej mierze odbudowany po II Wojnie Światowej, mieści kilka ciekawych ekspozycji muzealnych.

 bti

 1. Nie zatrzymuj się. Po przejściu zamkowych dziedzińców, wkraczasz do Parco Sempione – zielonych płuc miasta. Wysoka wieża po lewej stronie to punkt widokowy – niestety często nieczynny.

 bti

 1. Jeszcze kilkaset metrów przez park i docierasz do Łuku Pokoju – mediolańskiego łuku tryumfalnego z czasów napoleońskich.

bti

Oto większość z najważniejszych punktów na mapie miasta. Możesz wracać…

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “10 punktów by zaliczyć Mediolan

 1. Kilka miesięcy temu byłem w Mediolanie. Miasto ogromnych kontrastów. Z jednej strony wspomniane wyżej szklane budynki i ulice bogate w najdroższe sklepy, a z drugiej strony bezdomni owinięci w koce. Jest dużo zieleni, ale z drugiej strony sporo przytłaczających kamienic.
  Czego nie można odmówić temu miejscu to bardzo dobrze rozwiniętego systemu komunikacji miejskiej. Łatwo, szybko i bezproblemowo do celu.
  Ciekawe miejsce, na pewno warte odwiedzenia 🙂

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s